سوزوکی غول صنعت موتورسیکلت سازی آسیا

سوزوکی یکی دیگر از اعضای “چهار بزرگ” ژاپن است. ساخت موتورسیکلت سوزوکی از سال ۱۹۵۲ آغاز شد و در سراسر جهان به شهرت رسیده است. موتورهای آفرود آن توانسته اند عناوین جهانی را از آن خود کرده اند. در ادامه مدل های موتورسیکلت سوزوکی در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده ایم تا با علم و آگاهی بیشتری نیسبت به خرید موتورسیکلت اقدام کنید. همچنین میتوانید از تاریخچه شرکت سوزوکی آگاهی یابید.

تاریخچه سوزوکی

مانند بسیاری از تولیدکنندگان مشهور، سوزوکی کار خود را به غیر از ساخت موتور و وسایل نقلیه ای که امروز می شناسیم آغاز کرد و برای موسس میشیو سوزوکی، این Suzuki Loom Works بود که در سال ۱۹۰۹ شروع به کار کرد. آقای سوزوکی در سال ۱۹۰۹ کارخانه منسوجات ابریشم خود را راه اندازی کرد. این شرکت به دلیل اینکه منسوجات بافتنی برای صنایع بزرگ ابریشم ژاپن تولید میکرد، دارای شهرت زیادی بود. در سال ۱۹۲۹ سوزوکی دستگاه بافندگی خود را اختراع و تولید کرد که به سراسر جهان نیز صادر شد.

این کارخانه تا سال ۱۹۳۷ به تولید اتومبیل متنوع و کوچک نیز می پرداخت، اما با شروع جنگ جهانی دوم و ممنوعیت دولت به ساخت اتومبیل های کوچ شهری، این برند مجبور شد فقط به نقش نساجی خود بازگردد. پس از جنگ جهانی دوم این تجارت موفقیت زیادی کسب کرد. در سال ۱۹۵۱ پس از سقوط بازار پارچه، سوزوکی نیز با شکست مواجه شد و مجددا تصمیم گرفت به خودروسازی بازگردد.

اولین مدل در سال ۱۹۵۲ پس از پیوستن موتور ۳۶ سی سی به پدال های فشار عادی برای رانندگی، “Power Free” نامگذاری شد. با برنده شدن موتور دایموند فری در سال ۱۹۵۳، به اولین پیروزی خود در مسابقات جهانی دست یافت. سوزوکی با تکمیل یک خط مونتاژ جدید مدرن در سال ۱۹۶۰ تکمیل کرد و به ساخت موتورهای مسابقه ای ادامه داد. دهه هفتاد حتی گسترش و موفقیت بیشتری را در مسابقات کسب کرد، اما مسلماً لحظه واقعی سوزوکی در سال ۱۹۸۰ زمانی بود که کارخانه GS / GSX را معرفی کرد که فقط ۵ سال بعد باعث تغییر صنعت GSX-R750 می شود. این مارک که تاکنون خود را به عنوان یکی از چهار بزرگ ژاپنی معرفی کرده است، همچنان در طراحی و مهندسی موتور سیکلت باقی مانده است.

مدل های سوزوکی

Suzuki Katana

سوزوکی پس از ۱۳ سال وقفه مدل کاتانا خود را زنده کرد. مانند نمونه اصلی، کاتانا جدید نیز تعادل بین قدرت / عملکرد و راحتی / کنترل را ایجاد می کند. نیرو از یک موتور چهار سیلندر با حجم ۹۹۹ سی سی تأمین می شود و از طریق الکترونیکی کنترل بالا، مانند سوپاپ پیشرفته سوزوکی، SDTV، و سیستم استارت آسان پشتیبانی می شود. بعلاوه، این ویژگی SCAS را ایجاد می کند تا بتواند بین موتور و گیربکس ارتباط برقرار کند تا اثرات backtorque را کاهش دهد.

این کارخانه نسبت به ظاهر کاتانای اصلی نسبتاً وفادار مانده است، با این وجود از کمی مدرن سازی برای این دومین بهره برداری تولید بهره می برد. برای ارائه راحتی در مسافت طولانی و پیچیدن دقیق اما قابل پیش بینی، کارخانه از قاب GSX-S خود به عنوان نقطه شروع استفاده می کند. نیرو از یک آسیاب چهار سیلندر الهام گرفته از GSX-R حاصل می شود و ترکیب آن عناصر است که باعث می شود کاتانا همان چیزی باشد که هست. ترکیب ویژگی ها و کارایی باعث می شود که کاتانا یک موتور تمام عیار و عالی در جاده باشد.

مدلقیمتحجم موتور
Katana ۱۳,۴۹۹ دلار۹۹۹ سی سی

Suzuki Sportbike

این کارخانه این مدل را “موتورهای ورزشی” می خواند، اما سوپراسپرت های آن همه در زیر این پرچم جمع شده اند. در پایین دامنه، سطح ورودی GSX250R و GSX250R ABS با بدنه کامل آیرودینامیکی، موتور ۲۴۸ سی سی موازی دوقلو و مثلث تهاجمی سوار رول می شود. بعد از آن GSX-R600 و برادر بزرگ آن GSX-R750 قرار دارند. این مدل ها با موتورهایی با اندازه متوسط ۵۹۹ سی سی و ۷۵۰ سی سی اندازه دارند، موتورهای فوق العاده ورزشی خوانده می شوند. در بالای لیست GSX-R1000 و GSX-R1000R قرار دارد که VVT  IMU و تعویض سریع به آن اضافه شده است.

مدلقیمتحجم موتور
Hayabusa۱۴,۷۹۹ دلار۱,۳۴۰ سی سی
GSX-R1000R۱۷,۶۹۹ دلار۱۰۰۰ سی سی
GSX-R1000۱۵,۵۹۹ دلار۱۰۰۰ سی سی
GSX-R750۱۲,۴۹۹ دلار۷۵۰ سی سی
GSX-R600۱۱,۳۹۹ دلار۵۹۹ سی سی
GSX-S1000F۱۱,۵۹۹ دلار۹۹۹ سی سی
GSX250R۴,۵۹۹ دلار۲۴۸ سی سی
GSX250R ABS۴,۸۹۹ دلار۲۴۸ سی سی

Suzuki Cruiser

سوزوکی در سال 2005 پس از تغییر نام موتورسیکلت “Volusia” از مدل های قبلی ، از Boulevard C50 رونمایی کرد. C50 و C50T مستقیماً تا سال 2020 با موتور متوسط ​​جابجا می شوند تا به عنوان سایز متوسط ​​و موتورسیکلت تور آخر هفته سوزوکی عمل کنند. شتاب خوب و نشستن راحت با چرخ های توری و یک سبک کلاسیک ترکیب می شود تا C50 ها را در لیست رقیبان وزن متوسط ​​در بازار موتورسیکلت نگه دارد.

C50T و Boulevard C50 از یک بازوی مثلثی برای جلوه مصنوعی سخت استفاده می کنند. هر دو دارای موتور با حجم ۸۰۵ سی سی هستند. در بالای لیست، Boulevard M109R B.O.S.S قرار دارد. برای افزایش عملکرد، حجم این مدل تا ۱،۷۸۳ سی سی افزایش داده شده است.

مدلقیمتحجم موتور
Boulevard M109R B.O.S.S. ۱۵,۱۹۹ دلار۱,۷۸۳ سی سی
Boulevard C50۸,۲۹۹ دلار۸۰۵ سی سی
Boulevard C50T۹,۵۹۹ دلار۸۰۵ سی سی

Suzuki Standard

SV650 ، SV650 ABS و SV650X با موتور دارای حجم ۶۴۵ سی سی V-twin ، پشتیبانی SDTV و طراحی باز ارائه می شوند. پشتیبانی الکترونیکی در این سه دستگاه بسیار محدود است. GSX-S750 و GSX-S750Z ABS با یک موتور ۷۴۹ سی سی و ویژگی پیشرفته کنترل کشش سوزوکی را اضافه می کند. در حالی که GSX-S1000 و مدل های بالاتر دارای موتور ۹۹۹ سی سی است.

مدلقیمتحجم موتور
GSX-S750Z۸,۸۹۹ دلار۷۴۹ سی سی
GSX-S750۸,۴۹۹ دلار۷۴۹ سی سی
SV650X۸,۳۹۹ دلار۶۴۵سی سی
SV650 ABS۷,۴۹۹ دلار۶۴۵سی سی
SV650۷,۰۹۹ دلار۶۴۵ سی سی

Suzuki Touring

V-Strom 650 به عنوان مدل پایه و سطح ابتدایی عمل می کند. ظاهر DR-BIG را به همراه دارد و یک موتور ۶۴۵ سی سی V-twin دارد. ۶۵۰XT جرثقیل های مناسب برای سواری آفرود  است، ۶۵۰XT Adventure یک جفت جعبه محافظ سریع و محافظ موتور به آن اضافه می کند. ۱۰۵۰XT و ۱۰۵۰XT Adventure برای کار جدی تر طراحی شده اند. این مدل ها از مجموعه های الکترونیکی چشمگیر برخوردار است، به علاوه می توانید متناسب با سیستم تعلیق رانندگی کنید.

مدلقیمتحجم موتور
V-Strom 1050۱۳,۳۹۹ دلار۱,۰۳۷ سی سی
V-Strom 1050XT۱۴,۷۹۹ دلار۱,۰۳۷ سی سی
V-Strom 1050XT Adventure۱۶,۹۹۹ دلار۱,۰۳۷ سی سی
V-Strom 650XT۹,۲۹۹ دلار۶۴۵ سی سی
V-Strom 650XT Adventure۱۰,۳۹۹ دلار۶۴۵ سی سی
V-Strom 650۸,۷۹۹ دلار۶۴۵ سی سی

Suzuki Dual Sport

مجموعه دوئل اسپرت سوزوکی با DR200S در پایین لیست قرار دارد. این موتور از یک مدل از یک موتور ۱۹۹ سی سی برخوردار است تا با هم گروه بزرگ خود DR-Z400S با موتور ۳۹۹ سی سی  و DR650S با موتور ۶۴۴ سی سی، مطابقت داشته باشد. سیستم تعلیق قابل تنظیم و طولانی مدت؛ این سه مدل را برای مطابقت با خشن ترین زمین مناسب می کند، اما هیچ مانعی برای الکترونیک بالاتر ندارند.

این مدل ها برای استفاده در دو سطح ساخته شده اند، اگرچه به وضوح دارای قابلیت حرکت روی جاده های خشن هستند، در سطوح هموار نیز عملکرد خوبی دارند. در بالای این لیست، DR650S را می توان برای ارتفاع سیستم تعلیق و ارتفاع صندلی از طریق تجهیزات اختیاری از کاتالوگ لوازم جانبی تنظیم کرد.

مدلقیمتقیمت
DR650S۶,۶۹۹ دلار۶۴۴ سی سی
DR-Z400S۶,۷۹۹ دلار۳۹۸ سی سی
DR200S۴,۶۴۹ دلار۱۹۹ سی سی

Suzuki SuperMoto

سوزوکی DR-Z400SM تنها ورودی در گروه SuperMoto است. در حالی که از نظر فنی یک موتور مسابقه است، اما از نظر ظاهری معمولی بوده و دارای لاستیک های خیابانی است. این امر آن را برای رفت و آمد داخل شهر مناسب می کند. نیرو از یک موتور ۳۹۸ سی سی با گشتاور کم حاصل می شود.

مدلقیمتحجم موتور
DR-Z400SM۷,۳۹۹ دلار۳۹۸ سی سی

Suzuki Scooter

بدون شک Burgman یکی از شناخته شده ترین طرح های اسکوتر در جهان است که دارای ریز اسکات های بزرگ و بدنه قوی است. Burgman 200 و ۴۰۰ هر دو با شیشه های جلو بلند در بالای یک پهن باز و جای عمیق پا کار می کنند که محافظت مناسب از راننده را فراهم می کند. همانطور که از نام آنها مشخص است، این اسکوترها به ترتیب دارای یک موتور ۲۰۰ سی سی و ۳۹۹ سی سی هستند و از یک جعبه دنده CVT برای کار یکپارچه استفاده می کنند. در زیر صندلی، هر دو مدل فضای کافی برای ذخیره دو کلاه ایمنی تمام رخ را دارند.

مدلقیمتحجم موتور
Burgman 400۸,۲۹۹ دلار۳۹۹ سی سی
Burgman 200۴,۹۹۹ دلار۲۰۰ سی سی

در این مقاله با تاریخچه و مدل های موتورسیکلت سوزوکی آشنا شدید. از اینکه با ما‌ همراه بودید از شما متشکریم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.