شرکت تی وی اس (Tvs Company)

شرکت TVS Motor (T.V.S) یک شرکت موتورسیکلت چند ملیتی هندی است که مقر آن در چنای هند است. این سومین شرکت بزرگ موتورسیکلت در هند است که درآمدی بیش از 20،000 پوند کرور (2.8 میلیارد دلار آمریکا) در سال های 2018 تا 19 دارد. این شرکت فروش سالانه 3 میلیون دستگاه و ظرفیت سالانه بالغ بر 4 میلیون دستگاه خودرو دارد. شرکت TVS Motor همچنین دومین صادر کننده بزرگ هند با صادرات به بیش از 60 کشور جهان است.
شركت TVS Motor Ltd (TVS Motor) ، عضو گروه TVS، از نظر اندازه و گردش مالی بزرگترین شرکت گروه است.

تاریخچه
T.V. Sundaram Iyengar با اولین سرویس اتوبوس مادورای در سال 1911 شروع به کار کرد و T.V.S ، شرکتی را در تجارت حمل و نقل با ناوگان بزرگی از کامیون ها و اتوبوس ها تحت عنوان Southern Roadways تاسیس کرد.
تاریخ اولیه
Sundaram Clayton در سال 1972 با همکاری Clayton Dewandre Holdings ، انگلستان تاسیس شد. این دستگاه ترمز، اگزوز، کمپرسور و سایر قطعات خودرو را تولید می کند. این شرکت در سال 1976 کارخانه ای در Hosur تاسیس کرد تا موتورسیکلت ها را به عنوان بخشی از بخش جدید خود تولید کند. در سال 1980، TVS 50، اولین موتورسیکلت دو نفره هند از کارخانه در Hosur در تامیل نادو، جنوب هند بیرون آمد. یک همکاری فنی با شرکت خودرو سوزوکی، غول خودرو سوزوکی ژاپن. این شرکت در سال ۲۰۱۷ منجر به سرمایه‌گذاری مشترک میان Sundaram Clayton و شرکت موتور سوزوکی شد. تولید تجاری موتورسیکلت در سال ۲۰۱۸ آغاز شد.

رابطه سوزوکی
TVS و سوزوکی یک رابطه 1 ساله را با هدف انتقال فناوری برای طراحی و ساخت دوچرخه به طور خاص برای بازار هند به اشتراک گذاشتند. این تلویزیون مجدداً با استفاده از TVS-Suzuki مدل های مختلفی مانند Suzuki Supra ، Suzuki Samurai ، Suzuki Shogun و Suzuki Shaolin را به بازار عرضه کرد. در سال 2001، پس از جدا کردن راه ها با سوزوکی، این شرکت به TVS Motor تغییر نام داد و از حق استفاده از نام Suzuki منصرف شد. همچنین یک دوره توقف 30 ماهه وجود داشت که در طی آن سوزوکی قول داد با رقیب دوچرخه وارد بازار هند نشود.

اخیر
پرتاب های اخیر شامل مدل پرچمدار TVS Apache RR 310 ، TVS Apache RTR 200 ، TVS Victor و TVS XL 100 می باشد. TVS اخیرا ۴ جایزه برتر در جوایز “جی. دی پاور”آسیا پاسیفیک” را در سال ۲۰۱۶، ۳ جایزه برتر در جوایز “J.D. پاور” آسیا ۲۰۱۵ TWO “(WHEELER TWO)” در سال ۲۰۱۵- (۱۵ – ۲۰۱۴) WHEELER MANUFACTURER برنده شده است.
در اوایل سال 2015، TVS Racing اولین تیم کارخانه هند بود که در راهپیمایی داکار ، طولانی ترین و خطرناک ترین راهپیمایی جهان شرکت کرد. TVS Racing با سازنده موتورسیکلت فرانسوی Sherco همکاری کرد و این تیم Sherco TVS Rally Factory Team را معرفی کرد. TVS Racing همچنین موفق به پیروزی Raid de Himalaya و FOX Hill Super Cross شد که در سریلانکا برگزار شد. در سه دهه از تاریخ مسابقه خود، TVS Racing بیش از ۹۰ % از مسابقات را برنده شده‌ است.
در سال 2016 TVS تولید BMW G310R را آغاز کرد ، مدلی که پس از مشارکت استراتژیک آنها در آوریل 2013 با BMW Motorrad توسعه یافت. در دسامبر سال 2018 ، کارخانه Hosur که موتورسیکلت در آن تولید می شود ، از سری 50،000 ام سری G310R خود خارج شد.
در تاریخ 6 دسامبر سال 2017 ، TVS پرتحرک ترین موتورسیکلت خود، Apache RR 310 را در رویدادی در چنای راه اندازی کرد. موتورسیکلت 310 سی سی با یک موتور که با BMW هماهنگ شده است، اولین بار از دوچرخه TVS، دو کانال ABS ، EFI، کیت تعلیق KYB و غیره استفاده می کند. انتظار می رود دوچرخه هایی مانند KTM RC 390 ، Kawasaki Ninja 250SL ، Bajaj Pulsar و Dominar و Honda CBR 250R بعد از برخورد با بازار رقابت کنند. Apache RR 310 کاملا در هند طراحی و ساخته شده است.
در هفدهم آوریل سال 2020، گزارش شده است که شرکت TVS Motor، شرکت موتورسیکلت نورتون را در یک معامله نقدی به دست آورد. در کوتاه مدت، آنها به تولید موتورسیکلت در پارک دونینگتون با استفاده از همین کارمندان ادامه می دهند.

ویژگی های TVS Motor
این اولین شرکت هندی بود که مبدل کاتالیزوری را در یک موتور سیکلت 100 سی سی مستقر کرد و اولین کسی بود که بومی بصورت موتور سیکلت چهار زمانه تولید می کرد. لیست اولین شرکتهای این شرکت عبارتند از: اولین موتور دوچرخه سواری هندوستان – TVS 50، اولین احتراق دیجیتال هند – TVS Champ، اولین موتور سیکلت کاملا بومی هند – ویکتور، اولین شرکت هندی که ABS را در یک موتور سیکلت راه اندازی می کند – سری Apache Apache RTR، اندونزی اولین فناوری سر و صدا اگزوز دو تایی – Tormax. و یک پرتاب اخیر – اولین اولین اسکوتر متصل به هند TVS NTORQ که ادعا می شود اولین اسکوتر بلوتوثی در هند است که دارای ویژگی هایی از قبیل تماس پشتیبانی، ناوبری و غیره است.

مدل های فعلی

  • TVC NTORQ
  • TVC Jupiter
  • TVC Wego
  • Apache RTR Seriers

جوایز و شناخت
TVS Motor در سال 2002 برنده جایزه معتبر برنامه Deming شد. در همان سال، کارهایی که برای موتورسیکلت TVS Victor انجام شده، باعث شده است TVS Motor برنده جوایز ملی برای تجاری سازی موفق در فناوری بومی از هیات توسعه فناوری، وزارت علوم و فناوری، دولت هند شود. در سال 2004 ، TVS Scooty Pep موفق به کسب “جایزه عالی طراحی عالی” از مجله BusinessWorld و موسسه ملی طراحی، احمدآباد شد.
اجرای موثر شیوه های حفظ و نگهداری کل بهره وری به TVS Motor جایزه تعالی TPM داده شده توسط موسسه نگهداری گیاهان ژاپن در سال 2008 اعطا شد.
رئیس این شرکت، ونو Srinivasan، در سال 2004 توسط دانشگاه وارویک، انگلستان به درجه دکترای افتخاری اعطا شد. در حالی که دولت هند او را با پادما شری، یکی از بالاترین تمایزات غیرنظامی هند در سال 2010، به وی اعطا کرد.
اجرای خلاقانه فناوری اطلاعات برنده TVS Motor Ace Ace برای نوآورانه ترین اجرای NetWeaver در سال 2007 شد که توسط فناوری های اصلی SAP AG و Team Tech 2007 جایزه عالی برای استفاده یکپارچه از فناوری های مهندسی به کمک رایانه اعطا شده است.
Himalayan Highs، ابتکاری که توسط شرکت TVS Motor راه اندازی شده است در کتاب رکوردهای هند گنجانیده شده است که آنام هاشم اولین زن در یک اسکوتر 110 سی سی شد که سفر خود را به Khardung La، بالاترین کشش متحرک جهان تبدیل کرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.