معرفی موتورسیکلت تریومف اسپید تریپل مدل ۲۰۲۱ میلادی

کمپانی انگلیسی تریومف (Triumph Motor Company) بتازگی از آخرین نسخه موتورسیکلت قدرتمند خود رونمایی کرده است. در این مقاله به معرفی موتورسیکلت تریومف اسپید تریپل ۲۰۲۱ می پردازیم که با نام  تجاری Speed ​​Triple 1200 RS  به بازار خرید و فروش موتورسیکلت عرضه می گردد.

مشخصات فنی

موتورسیکلت تریومف اسپید تریپل ۱۲۰۰ آر اس از یک پیشرانه ۱۱۶۰ سی سی بهره می برد که قدرت تولیدی اش ۱۷۷.۴ اسب بخار است. نیروی گشتاور این پیشرانه ۱۲۵ نیوتون متر در ۹۰۰۰ دور بر دقیقه است. ناگفته نماند که این قدرت تولیدی  نسبت به مدل پیشین با قدرت ۱۴۸ اسب بخار پیشرفت قابل توجهی از لحاظ فنی محسوب می شود. همچنین اسپید تریپل ۱۲۰۰ آر اس جدید از سایر نسخه های قبلی خود حدودا ۱۰ کیلوگرم سبک تر است. طبق گزارش سایت خبری اطلس نیوز، با اینکه در این موتورسیکلت امکانات و تجهیزات بیشتری بکار رفته اما وزنش حدود ۱۹۸ کیلوگرم است که آن را در زمره موتورهای سبک قرار می دهد.

طراحی ظاهری و امکانات

بدنه تریومف اسپید تریپل ۱۲۰۰ آر اس از جنس آلومینیوم سبک ساخته شده و از از لحاظ ظاهری مشابه مدل های پیشین است. وفاداری به این طراحی در چراغ های حشره ای جلو و نحوه قرار گیری پیشرانه در قاب کاملا مشهود است. امکاناتی چون بکارگیری ترمز ABS کنتیننتال MIB-EVO، سیستم ترمز ضد قفل و سیستم کنترل کشش TC باعث سهولت در  رانندگی نرم خصوصا در هنگام پیچیدن شده است.

علاوه بر این امکانات چهار حالت سواری وجود دارد که شامل تنظیم نحوه حرکت موتورسیکلت در جاده معمولی، مسیر بارانی لغزنده، نمایشی و پیست است. کلیه تنظیمات از طریق یک صفحه نمایشگر رنگی پنج اینچی قابل کنترل است و دکمه هایی روی فرمان به این منظور قرار گرفته. استارت بدون کلید، کروز کنترل سرعت، ترمزهای درجه یک برمو و امکان افزایش و کاهش ارتفاع موتور از دیگر امکاناتی است که در اسپید تریپل ۱۲۰۰ آر اس استفاده شده.

پیش بینی می شود این محصول قدرتمند تریومف رقیب سرسختی برای دیاول ۱۲۶۰، محصول مشترک دوکاتی و لامبورگینی باشد. قیمت موتورسیکلت اسپید تریپل ۱۲۰۰ آر اس نیز در حدود ۱۸.۳۰۰ دلار اعلام شده و در بهار ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.