معرفی موتورسیکلت دیاول ۱۲۶۰ (همکاری لامبورگینی و دوکاتی)

نام «ایتالیا» همواره با هنر همراه بوده تاجایی که در دوران مدرن و محصولات صنعتی نیز این خصلت همواره با ساخته‌های ایتالیا همراه شده است. برای علاقمندان صنعت حمل و نقل نیز، ایتالیا یادآور خودروسازان افسانه­‌ای همچون فراری، مازراتی، لامبورگینی و البته تولیدکنندگان موتورسیکلت شامل دوکاتی، آپریلیا و MV آگوستا خواهد بود.

پس از انتشار یک تیزر، دوکاتی موتورسیکلت تولید محدود «دیاول ۱۲۶۰ لامبورگینی» را معرفی کرده است. این مدل که اولین موتورسیکلت شکل گرفته از همکاری دوکاتی و لامبورگینی محسوب می‌شود، از لامبورگینی سیان الهام گرفته است. این نسخهٔ ویژه که بسیار تهاجمی‌تر از دیاول ۱۲۶۰ استاندارد به نظر می‌رسد، به ورودی‌های هوا، کاور رادیاتور، کاور مرکزی باک و گلگیرهای فیبر کربنی مجهز شده است. از فیبر کربن همچنین در اسپویلر، روکش اگزوز و قاب چراغ‌های جلو هم استفاده شده است.

علاوه بر استفادهٔ گسترده از فیبر کربن، در این موتورسیکلت از همان رنگ لامبورگینی سیان هم استفاده شده است. درنتیجه، بدنهٔ دیاول به رنگ سبز Gea درآمده و تضاد جذابی را با فریم طلایی‌رنگ ایجاد کرده است. رینگ‌های ۱۷ اینچی فورج‌کاری شده و نشان‌های ۶۳ که ادای احترامی به تأسیس لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ است هم از دیگر ویژگی‌های این دیاول ویژه هستند.

مدیر مرکز طراحی دوکاتی «آندره فراریسی» در مورد این موتورسیکلت می‌گوید:

دیاول ۱۲۶۰ لامبورگینی با استفاده از همان زبان طراحی‌ای طراحی شده است که خودروی سوپراسپرت را متمایز می‌کند؛ بنابراین ما عناصری که مشخصه‌های اصلی دیاول هستند را از نو طراحی کرده‌ایم. این موتورسیکلت از نقطه‌نظر طراحی یک کالای کلکسیونی واقعی خواهد بود

همان‌طور که انتظار می‌رفت، این موتورسیکلت بر اساس دیاول ۱۲۶۰ S ساخته شده و بنابراین به پیشرانهٔ ۱.۳ لیتری آشنایی مجهز است که ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این دیاول لامبورگینی همچنین به سیستم تعلیق کاملاً قابل تنظیم Öhlins، تک بازوی عقبی آلومینیومی و سیستم ترمز برمبو هم مجهز است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این موتورسیکلت نیز می‌توان به صفحه آمپر ۳.۵ اینچی و سیستم چندرسانه‌ای با قابلیت اتصال گوشی هوشمند اشاره کرد. ضمن اینکه به همراه هر نمونه از این محصول دوکاتی، یک کلاه ایمنی همرنگ بدنه با نشان 63 روی آن نیز به خریدار تحویل می­‌شود.

درحالیکه لامبورگینی قصد دارد تنها 63 دستگاه از مدل سیان را تولید نماید، دوکاتی برای ساخت 630 دستگاه دیاول 1260 برنامه‌ریزی کرده است. قیمت این مدل سفارشی با 11,700 واحد افزایش نسبت به نسخه استاندارد، برابر با 31,995 دلار تعیین شده است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.