معرفی موتورسیکلت سوپرولوچه (همکاری آلپاین و ام وی آگوستا)

آلپاین و ام‌وی آگوستا برای ساخت یک موتورسیکلت تولید محدود الهام گرفته از کوپهٔ اسپرت A110 باهم همکاری کرده‌اند. این موتورسیکلت ویژه که سوپرولوچه آلپاین لقب گرفته است، روی بدنهٔ خود طرح آبی‌رنگ چشمگیری دارد که دقیقاً مطابق رنگ A110 است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های سوپرولوچه آلپاین هم می‌توان به نشان و لوگوهای آلپاین، رینگ‌های مشکی‌رنگ ماشین‌کاری شده، زین مشکی‌رنگ آلکانترا با دوخت متضاد آبی‌رنگ و پرچم فرانسه و ایتالیا در طرفین گلگیر جلو اشاره کرد.

درواقع کشورهای موطن هر دو برند مذکور سابقه طولانی در ساخت موتورسیکلت‌های اسپرت و شرکت دادن آن‌ها در مسابقات دارند، پس می­‌توان انتظار داشت که با محصولی خاص روبرو باشیم.

نام کامل این محصول MV Agusta Superveloce Alpine بوده و تمام قطعات شکل گرفته از خطوط شکسته و منحنی روی بدنه این محصول با ترکیب رنگ مشهور آلپاین یعنی نقره‌­ای و آبی تزئین شده است.

سوپرولوچه آلپاین به یک پیشرانهٔ سه سیلندر ۸۰۰ سی‌سی مجهز است که ۱۴۵ اسب بخار قدرت و ۸۸ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند؛ اما اگر این کافی نباشد، یک کیت مسابقه‌ای هم قابل سفارش خواهد بود که با تجدیدنظر در ECU و اگزوز Arrow، قدرت پیشرانه را به ۱۵۱ اسب بخار افزایش می‌دهد.

انتقال نیرو در این موتورسیکلت توسط یک گیربکس شش سرعته صورت می‌گیرد و امکان دستیابی به حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت را فراهم می‌کند. بازوی عقبی آلومینیومی، قطعات فیبر کربنی و تیتانیومی، ترمزهای جلوی برمبو، لاستیک‌های پیرلی دیابلو روسو کورسا و یک نمایشگر پنج اینچی دیجیتالی هم از دیگر ویژگی‌های سوپرولوچه آلپاین هستند.

مدیرعامل ام‌وی آگوستا «تیمور سرداروف» در مورد این موتورسیکلت می‌گوید:

بسیاری از خریداران آلپاین طرفدار بزرگ ام‌وی آگوستا هستند و بالعکس. ما مشتاقانه منتظر این همکاری با یکی از تحسین‌برانگیزترین برندهای تاریخ موتوراسپرت بودیم و اطمینان داریم که این نسخهٔ تولید محدود با استقبال و اشتیاق موتورسواران و علاقه‌مندان به موتوراسپرت در سراسر جهان مواجه خواهد شد.

سایر جزئیات پکیج سفارشی که به همراه این محصول به خریداران عرضه خواهد شد، مواردی شامل روکش صندلی، خروجی اگزوز مخصوص پیست مسابقات و روکش کاملاً شخصی‌سازی شده برای هر نمونه را دربرمی­‌گیرد.

قرار است تنها 110 نمونه از این اثر هنری با قیمت 36,300 یورو یا 44 هزار دلار به فروش برسد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.