معرفی موتورسیکلت Bmw R1000RR مدل 2020

بخش موتورسیکلت ب‌ام‌و اخیراً اوضاع خوبی دارد و حالا امیدوار است که با اولین مدل M خود این روند را ادامه دهد. این موتورسیکلت جدید که M 1000 RR نام گرفته، بر اساس مدل S 1000 RR ساخته شده و ایده‌آل‌های ب‌ام‌و M را به بخش سوپربایک‌ها می‌آورد. این موتورسیکلت جذاب به یک پیشرانهٔ چهار سیلندر خطی مجهز شده که هرچند بر اساس پیشرانهٔ S 1000 RR ساخته شده اما پیستون‌های آن جدید هستند و محفظه‌های احتراق و شاتون‌های تیتانیومی آن‌هم اصلاح شده‌اند.

Bmw RR از یک تکنولوژی برای سیستم تعلیق جدیدش بهره می برد، که باعث می شود این موتور سبک تر دقیق تر باشد.

علاوه بر این، موقعیت صندلی به صورتی ارگونومیک تنظیم شده است و به لطف طراحی اصلاح شده، پیکربندی بی نظیر و چراغ های استاندارد LED این موتور سیکلت ظاهری بسیار تهاجمی و دینامیک دارد.

سوپر موتور آلمانی روز به روز در حال بهتر شدن است.این مدل با مجموعه ای از مواردی که معمولا به عنوان استاندارد، در اختیار شما قرار می دهد قدرت و کاهش قابل توجهی در وزن کلی را به ارمغان می آورد.

علاوه بر این، ضریب تراکم این پیشرانه افزایش یافته و به چکش سوپاپ‌های سبک‌تر، اگزوز تیتانیومی و منیفولد ورودی ماشین‌کاری شده با هندسهٔ جدید مجهز شده است. به لطف همهٔ این تغییرات، پیشرانهٔ چهار سیلندر ب‌ام‌و حالا ۲۱۲ اسب بخار قدرت و ۱۱۳ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

هرچند قدرت این موتور افزایش جزئی ۵ اسب بخاری داشته است اما به گفتهٔ سازندهٔ آلمانی، M 1000 RR بین دورهای ۶ تا ۱۵ هزار rpm قدرت بیشتری دارد که این محدوده برای پویایی رانندگی در پیست مسابقه مناسب است.

همچنین با توجه به تکنولوژی جدید BMW ShiftCam که زمان باز شدن دریچه ی سوپاپ ها و بالا آمدن آنها را انتخاب می کند، حتی در محدوده سرعت و دور موتور کم، گشتاور و قدرت قابل توجهی تولید می شود.

اما علاوه بر پیشرانهٔ ارتقاءیافته، M 1000 RR به باله‌های فیبر کربنی هم مجهز شده که با افزایش تولید داون‌فورس به چسباندن موتورسیکلت به زمین کمک می‌کند. به گفتهٔ ب‌ام‌و، این باله‌ها به بهبود شتاب و همین‌طور ترمز گیری و پایداری در پیچ‌ها کمک می‌کند. این موتورسیکلت قدرتمند همچنین به فریم آلومینیومی، پایه فنر مرکزی اصلاح‌شده و دوشاخهٔ بهینه هم مجهز شده که این تغییرات به بهبود ترمز گیری و ارائهٔ بهترین احساس ممکن از چرخ‌ها به راکب کمک می‌کند.

رینگ‌های M 1000 RR از فیبر کربن ساخته شده و سیستم ترمز M با کالیپرهای آبی‌رنگ روی آن‌ها قرار گرفته است. یکی دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این موتورسیکلت M نیز صفحه آمپر دیجیتالی ۶.۵ اینچی آن است که امکان سفارش سیستم ثبت اطلاعات M GPS هم برای آن وجود دارد.

خریداران همچنین می‌توانند یک پکیج M کامپتیشن را هم سفارش دهند که شامل قطعات M و پکیج‌های کربنی M و همین‌طور بازوهای عقبی سبک‌تر و زنجیر M می‌شود.

کمپانی BMW قیمت و مشخصات فنی سومین نسل موتور سیکلت S 1000 RR را اعلام کرده است. قیمت موتور BMW S 1000 RR 2020 از ۱۷ هزار دلار شروع می شود.

ویژگی های موتور :

از جمله ویژگی های این موتور می توان به این موارد اشاره کرد:

۱_ صفحه نمایش TFT با اندازه ۶٫۵ اینچ که امکان اتصال با بلوتوث به آن وجود دارد

۲_ یک کمک کننده ی پیشرفته برای تغییر دنده

۳_ سیستم کمک کننده هنگام حرکت در سربالایی و

۴_ آخرین ورژن از سیستم های ترمز ABS و کنترل کشش.

از دیگر ویژگی های موتور BMW S 1000 RR 2020، می توان به موارد دیگری از جمله : چرخ های کربنی، باتری جدید، صندلی راننده و مسافر با جنس جدید، سیستم های تعلیق جدید، ۳ آپشن برای تنظیم حالت سواری و کمک های الکترونیکی اشاره کرد.

معرفی پکیج M :

یک پکیج با نام M در دسترس است که در صورت استفاده از آن بر روی RR، موتور به حد یک نسخه ی مسابقه ای می رسد. با این ارتقا وزن یک بار دیگر حدود ۳٫۵ کیلوگرم کاهش می یابد و به عدد ۱۹۵ کیلوگرم می رسد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.