نصب کروز کنترل فعال در موتورسیکلت‌های ب‌ام‌و

استفاده از کروز کنترل در خودرو باعث می‌شود شما به‌صورت فعال خودروی پیش رو را دنبال کرده و خود خودرو سرعت را با توجه به وسیله نقلیه جلویی تنظیم کند. این سیستم چند سالی است که روی خودروها دیده می‌شود.

البته هم‌اکنون ب‌ام‌و با بوش برای استفاده از چنین سیستم کمک‌راننده‌ای در موتورسیکلت‌ها همکاری کرده است. به این ترتیب راحتی و ایمنی موتورسواران در سفرهای طولانی‌تر افزایش‌ یافته زیرا آن‌ها می‌توانند فاصله خود با وسیله نقلیه جلویی را حفظ کنند.

این فاصله می‌تواند در سه مرحله تنظیم شود. با استفاده از یک دکمه می‌توان سرعت موتورسوار و فاصله با خودروی جلویی را تنظیم کرد. نهایتاً تنظیمات شخصی هم روی پشت آمپرهای موتورسیکلت ظاهر می‌شود و سوارکار می‌تواند آن‌ها را انتخاب کند.

سیستم کروز کنترل تطبیقی این شرکت دارای دو ویژگی کنترلی راحت یا دینامیک است که هر یک دارای رفتار شتاب گیری و ترمز مختص خود هستند. کنترل فاصله هم می‌تواند غیرفعال شود و بنابراین موتورسوار خواهد توانست از کروز کنترل دینامیک سود ببرد.

اما شاید با خود فکر کنید این سیستم در زمان عبور از پیچ‌ها چگونه عمل می‌کند؟ ب‌ام‌و موتوراد می‌گوید کروز کنترل فعال می‌تواند در صورت نیاز به‌صورت خودکار سرعت را کاهش دهد تا زاویه خم شدن راحتی ایجاد گردد.

این شرکت می‌گوید:

با افزایش زاویه خم شدن میزان ترمز و شتاب محدود می‌شود تا پایداری موتورسیکلت حفظ شده و موتورسوار نگران نشود.

البته موتورسوار می‌تواند در هر زمانی دخالت کرده و خب این موضوعی حیاتی است زیرا کروز کنترل فعال موردبحث تنها به خودروهای در حال حرکت واکنش نشان می‌دهد و چیزهایی همچون پایان ترافیک یا رسیدن به تقاطع را نادیده می‌گیرد.

دانلود ویدیو: https://aparat.com/v/0DPNc

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.