وسپا سرجیو ۲۵۰ (Vespa Sei Giorni)

مدل Vespa Sei Giorni محصول بسیار خاص وسپا با تاریخچه ای درخشان است که در تعداد محدود تولید می شود و یادآور «روحیه مسابقه ای» وسپا است.
نام تجاری
Vespa GTS – “Sei Giorni”
میراث‌ داران برند وسپا
برخی از موفق ترین مدل‌ های خاص وسپا در سال های اخیر، الهام ‌گرفته از مدل هایی هستند که پیش از این در تاریخ این شرکت تولید شده و اکنون برای بزرگداشت یا اشاره به مدل موفق گذشته بازتولید شده اند تا یاد و خاطرۀ مدل موفق گذشته را زنده نگه دارند. مدل تاریخی وسپا Sei Giorni نیز در زمره میراث داران وسپا قرار دارد.

تاریخچۀ اسکوتر VESPA SEI GIORNI
Sei Giorni که در زبان ایتالیایی به معنای “شش روز” می باشد و به همین دلیل از کاراکتر 6 بر روی بدنه در نسل جدید استفاده می کند، یکی از جالب‌ ترین نمونه ها برای اشاره به «روحیه مسابقه ای» وسپا است.
در سال 1951 وسپا با اسکوتر ویژۀ خود در رقابت های بین المللی شش روزۀ شهر وارزه در شمال ایتالیا با نام Varese International Six Daysشرکت کرد که در زمره مسابقات مسافت بلند در آن زمان محسوب می شد. وسپا توانست مقام قهرمانی در این دوره از مسابقات را کسب کند. وسپا تنها تیم ایتالیایی برنده آن مسابقات بود و به این ترتیب توانست برتری خود را هم به لحاظ سواری در مسیرهای سخت و ناهموار و هم به لحاظ آزمون سرعت، به رخ بکشد.

نسل جدید VESPA SEI GIORNI
سری جدید از این مدل موفق و تاریخی که با امکانات مدرن در سال 2017 معرفی شد به خوبی حس و حال مدل مسابقه ای وسپا در سال 1951 را در ذهن ها زنده می کند. مهمترین ویژگی مشترک بین دو نسل، قرار گرفتن چراغ جلو در قسمت پایین و بر روی گلگیر می باشد. از ویژگی های برجستۀ نسل جدید نیز می توان به نگهدارندۀ پلاک به رنگ مشکی، استفاده از رنگ مشکی در قسمت ها و قطعات مختلف از جمله طوقۀ چرخ ها، سایلنسر اگزوز در کنار تاکید بر رنگ قرمز برای ایجاد تمایز و زیبایی بیشتر در طوقه ها و کمک فنر جلو و نیز استفاده از طلق جلو به رنگ دودی و زین یک تکه (که برای نشستن ترک نشین هم مناسب است) اشاره نمود.
درگاه اتصال USB که در داخل جعبه وسایل قرار گرفته است و چراغک های نشانگر در راهنمای جلو از نوع LED که به عنوان چراغ روز یا Day Light نیز عمل می کنند نیر در این مدل به چشم می خورد. برای رسیدن به ایمنی بیشتر، در این سری از محصولات وسپا از ترمز ضد قفل (ABS) نیز به صورت استاندارد استفاده می شود.


مشخصات:

انجین
نوع انجین: تک سیلندر، چهار زمانه، چهار سوپاپ
حجم سیلندر: 249 سی سی
سیستم خنک کننده: مایع خنک
حداکثر توان: 14.7 کیلووات (20 اسب بخار) در 8030 دور در دقیقه
سیستم سوخت رسانی: انژکتور الکترونیک- EFI
انتقال قدرت نهایی: CVT
کلاچ: خشک اتوماتیک گریز از مرکز با لرزه گیر
سیستم استارت: استارت الکتریکی
باتری: 12 ولت، 10 آمپر ساعت
صفحه کیلومتر: آنالوگ کلاسیک
سطح آلایندگی: EURO 4
مصرف سوخت: 3.2 لیتر در 100 کیلومتر
روغن انجین: SAE 5W-40

شاسی
ترمز جلو و عقب: دیسک 220 میلیمتر، ترمز ضد قفل (ABS)
تایر جلو: 120/70 – 12”
تایر عقب: 130/70 – 12”
سیستم تعلیق جلو: تک بازو دارای فنر مارپیچ و کنترل هیدرولیک
سیستم تعلیق عقب: دو عدد شوک هیدرولیک، با تنظیم کشش اولیه فنر در چهار حالت

ابعاد و اندازه ها
طول* عرض* ارتفاع: 11807631925 میلیمتر
ارتفاع زین تا زمین: 790 میلیمتر
فاصله محور جلو و عقب: 1375 میلیمتر
جرم خشک: 151.5 کیلوگرم
گنجایش مخزن سوخت:8.5 لیتر
تجهیزات الکترونیک: درگاه اتصال USB

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.